Dijital Çağda Kitleleri Etkilemek: Influencer Marketing

Dijital Çağda Kitleleri Etkilemek: Influencer Marketing

2016 yılının trend pazarlama stratejileri arasında yer alan Influencer Marketing ile; büyük bir kitleyi hedeflemek yerine, kitleler üzerinde etkisi olan kanaat önderlerine odaklanarak, potansiyel müşterilerinize etkili yoldan ulaşabilirsiniz.

Dijital çağın tüketicileri, bir ürün ya da hizmeti satın almadan önce bloglar da dahil olmak üzere bir dizi sosyal medya kanalından diğer kullanıcıların deneyim ve düşüncelerine göz atıyor. Bu durum markaları, potansiyel müşterilerinin bulunduğu bu kanallarda yer alarak satış kararlarını etkilemeye yönlendiriyor. Dijital ortamlarda “hatırlı” diyebileceğimiz birçok takipçisi olan kanaat önderleri toplulukları yönlendirebiliyor. Markaların bu doğrultuda kanaat önderleri ile ortak pazarlama çalışmaları yapmasına ise Influencer Marketing deniyor.

Influencer Marketing aslında yeni bir kavram değil. Markalar bir süredir blogger’lar, vlogger’lar, Twitter fenomenleri, Instagrammer’lar gibi farklı platformlarda takip edilen kişilerle ortak çalışmalar yapıyor. Fakat dijitalde artan rekabet, reklam engelleme uygulamalarının gün geçtikçe daha fazla kullanılması ve diğer dijital pazarlama dinamikleri gösteriyor ki; Influencer Marketing önemini gün geçtikçe daha çok artırıyor. Öyle ki bu kavram 2016 yılının dijital pazarlama trendleri arasına girmiş durumda.

Devamı için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.