Adwords’te Target CPA Experiment Oluşturma

Adwords’te Target CPA Experiment Oluşturma

Alternatif bir teklif stratejisini denemeye karar vermek özellikle de performans tahmini yapılamadığında zor bir karar olabilir. Böyle bir durumda ilk olarak değişikliğim genel performansı nasıl etkileyeceği test etmek doğru bir yaklaşım olacaktır. Adwords Drafts & Experiments reklamverenlerin mevcut kampanyayı bozmadan değişikliği test etmesine yardımcı olur.

Adwords Drafts & Experiments Hakkında

Google’ın reklamverenlere sunduğu Adwords Denemeleri olarak adlandırabileceğim bu opsiyon, orijinal kampanya performansını etkilemeksizin kampanyanızın ayarlarını yansıtmanıza ve değişiklikler yapmanıza imkan verir. İlk adım oriiinal kampanyaya uygulanabilecek ya da bir deneme olarak etkinleştirilebilecek bir taslak oluşturmaktır. Bir taslak Experiment.olarak çalıştırılırsa, kampanyanızda yapılan değişiklikleri test eder ve zaman içerisindeki performansını orijinal kampanya ile karşılaştırır.

Bidding Stratejisini Test Etme: Neden Target CPA’yı Denemelisiniz?

Teklifleri değiştirme Adwords Experiment ile uygulanabilecek bir deneme. Açık artırmada daha az etkili, hata eğilimli ve daha az rekabetçi olan manual CPC teklifini kullanıyor olabilirsiniz. Yeni bir kampanya oluştururken manual CPC’yi kullanmak başlangıçta uygn olabilir çünkü geleceği tahmin edebilmek için çok fazla veri elde edilmemiştir. Fakat daha fazla dönüşüm elde etmek için analiz edilebilecek yeterli dönüşüm verilerini topladıktan sonra otomatik teklif verme stratejisi Target CPA teklifini deneyebilirsiniz. Böylece farklı bir teklif verme stratejisinin kampanya performansını optimize edip etmeyeceği hakkında fikir sahibi olursunuz.

Taslağı oluşturduktan sonra Target CPA seçin ve bir experiment (deneme) olarak başlatın. Bunun için ayarları şu şekilde göreceksiniz:

Denemeyi başlattıktan sonra başlangıç ve bitiş tarihi belirtin. Deneme ile orijinal kampanya arasında bölmek istediğiniz trafik oranlarına karar verin. Bir yargıya varmak ve denemede yapılan değişikliklerin orijinal kampanyaya etkisini karşılaştırmak için ideal olarak %50 olarak bölünmesi önerilir.

Deneme kampanyanız yayına girdiğinde etkiyi belirlemek için aynı anda performansı izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.